Nejčastěji kladené dotazy

Kde se vyrábějí výrobky společnosti Philip Martin's?

Všechny produkty Philip Martin's jsou vyráběny v Itálii, přesně v provincii Veneto, mezi Padovou a Vicenzou, italskými výrobci. Z tohoto důvodu se firma Philip Martin's rozhoda vložit do loga MADE OF ITALY, přičemž získali stylistickou licenci, aby bylo jasné, že jde o všechny italské výrobky vyrobené v Itálii.

Jsou výrobky společnosti Philip Martin's testovány na zvířatech?

Společnost Philip Martin's neprovádí ani nezadává testy na zvířatech v souladu s evropskou legislativou, Evropské nařízení 1223/2009 o kosmetických přípravcích. Je důležité zdůraznit, že loga znázorňující „králíček / krutost bez“, pro jejichž použití je často vyžadována registrace u určitých soukromých subjektů, nejsou povinná ani nutná k zajištění souladu s platnými právními předpisy.

Obsahují výrobky společnosti Philip Martin's alergeny?

Některé výrobky obsahují vonné látky, které obsahují alergeny. Jsou napsány na zadní straně každého produktu. Pokud máte konkrétní dotazy, požádejte o další informace písemně na adrese info@hairshop.cz

Obsahují výrobky společnosti Philip Martin's parabeny?

V žádném produktu společnosti Philip Martin's nenajdete parabeny. Parabeny používané ke konzervování produktů byly nahrazeny přírodními složkami, jako je vitamin C a E. Jak uvidíte PAO (období po otevření), což je doba skladování produktu po otevření, uvedená na každém produktu, nikdy nepřekračuje 6 nebo 12 měsíců, poté musí být produkt vyměněn za nový. To také naznačuje absence parabenů, které udrží a zakonzervují produkt na roky, ale Philip Martin's je považuje za škodlivou chemii.

Obsahují výrobky společnosti Philip Martin's silikony?

Jsou přítomny pouze v některých našich produktech, protože jsou nezbytné pro fungování těchto produktů. Silikony, které používáme, pocházejí z oxidu křemičitého a jsou definovány jako „těkavé“, snadno se odstraňují z vlasů šamponem a nespouštějí se při ošetření.

Obsahují výrobky společnosti Philip Martin's sulfáty?

V našem šamponu nepoužíváme SLS ani SLES. Používáme však Coco-Glucoside, Sodium Cocoyl Isethionate a mnoho dalších povrchově aktivních látek odvozených z babassu a kokosu. Jedná se o všechny pěnivé přísady používané k čištění, a proto mají podobné funkce. Rozdíl je v tom, že výchozí přísady použité k výrobě těchto pěnivých přísad jsou rostlinného typu (kokosový ořech nebo babassu).

Obsahují výrobky společnosti Philip Martin's parfemace?

Ano, výrobky společnosti Philip Martin's obsahují vůně. Princip, který odlišuje naši značku, je Sensoriality, díky čemuž je rutina krásy a profesionální ošetření nezapomenutelným okamžikem

Obsahují výrobky společnosti Philip Martin's alkohol?

Některé produkty společnosti Philip Martin's obsahují alkohol, což je v některých formulacích nezbytné k solubilizaci účinných látek nebo pryskyřic. Naše vzorce jsou dokonale vyvážené, aby nepoškodily vlasový stvol a pokožku.

Obsahují výrobky společnosti Philip Martin's lepek?

Nemůžeme vyloučit, že některé produkty, zejména v některých fázích zpracování, byly kontaminovány přísadami, které obsahují lepek. Nebyla však prokázána žádná souvislost mezi absorpcí kůží a celiakií.

Obsahují výrobky společnosti Philip Martin's nanomateriály?

Ne, naše výrobky neobsahují nanomateriály.

Obsahují výrobky společnosti Philip Martin's ochranu proti UV záření?

Ano, i když u vlasových produktů není možné vypočítat sluneční ochranný faktor, vyjádřený v hodnotě SPF, protože se aplikují na vlasy a ne na pokožku.

Obsahují výrobky společnosti Philip Martin's nikl?

Nikl je těžký kov nacházející se v mnoha běžně používaných předmětech a potravinách, v kosmetice se může vyskytovat pouze v technicky nevyhnutelných stopách. Ani společnost Philip Martin's, ani jiné kosmetické společnosti nemohou zaručit absolutní nepřítomnost této látky ve svých výrobcích.

Obsahují výrobky společnosti Philip Martin's konzervační látky?

Ano, naše výrobky obsahují konzervační látky. Každý produkt obsahující vodu je vystaven riziku mikrobiální kontaminace. Abychom tomu zabránili, používáme konzervační látky, které jsou v každém případě povoleny evropským nařízením.

Obsahují výrobky společnosti Philip Martin's palmový olej?

Palmový olej je obsažen v některých produktech společnosti Philip Martin's, protože některé jeho vlastnosti jsou jedinečné. Filozofií značky vždy bylo respektovat zdraví lidí a planety, proto používáme pouze palmový olej s certifikací RSPO.

Jsou výrobky společnosti Philip Martin's veganské?

Neexistují žádné zvláštní předpisy, které by odlišovaly veganskou kosmetiku od jiných kategorií produktů, spadají tedy do definice kosmetiky poskytované EU a musí splňovat požadavky stanovené v této normě. Pojem „vegan“ používají společnosti z marketingových a komunikačních důvodů. Pokud se výraz „vegan“ vztahuje na produkty, které neobsahují přísady ani vedlejší produkty živočišného původu, lze za ně považovat řadu produktů společnosti Philip Martin's. Přestože většina našich produktů neobsahuje složky živočišného původu, existují i jiné, které obsahují například včelí vosk, deriváty keratinu a med. Složení produktů je vždy uvedeno na jejich obalu a spotřebitel si může snadno ověřit přítomnost nebo nepřítomnost přísad nevhodných pro vegany. Pokud se navíc slovo „vegan“ vztahuje na produkty vyvinuté z přísad získaných z procesů bez reagencií živočišného původu a / nebo s vyloučením přísad testovaných na zvířatech, je obtížnější určit, zda je produkt veganský či nikoli ... Činidla se neobjevují v INCI a potvrzení / zamítnutí jejich použití a jejich původu je velmi obtížné najít. Pokud „vegan“ chtěl také zahrnout tvrzení „netestováno na zvířatech“, je dobré si uvědomit, že pokyny EU považují toto tvrzení za zavádějící, protože složky každého kosmetického přípravku na dnešním trhu musely být v minulosti analyzovány pomocí metod historicky přijímaných zkoušek na zvířatech, aby se zajistilo, že nezpůsobí žádnou újmu spotřebitelům. Ti, kteří jsou citliví na veganské téma, pravděpodobně upřednostňují širší výklad tohoto pojmu. S ohledem na výše uvedené se v souladu s těmito spotřebiteli a evropskými směrnicemi nechlubíme „veganským“ tvrzením o našich výrobcích, a to ani u těch, které ve svém složení nemají přísady živočišného původu.

Obsahují výrobky společnosti Philip Martin's arašídy nebo jiné ořechy?

Arašídy užívané orálně jsou často zodpovědné i za závažné alergické jevy. Hlavními ořechy podílejícími se na potravinových alergických reakcích jsou mandle, lískové ořechy, ořechy, kešu ořechy, pekanové ořechy, para ořechy, pistácie a makadamiové ořechy. Existují zdokumentované případy křížové reaktivity jak mezi různými ořechy, tak s luštěninami. S ohledem na výše uvedené vyžaduje stanovení přítomnosti nebo nepřítomnosti přísad odvozených od těchto látek extrémní serióznost a obezřetnost. Přestože jsou přísady získané z arašídů nebo ořechů (např. Mandlový olej) obsaženy v některých našich vzorcích, do většiny našich produktů se nepřidávají. V tomto druhém případě však nemůžeme potvrdit úplnou nepřítomnost těchto látek. Při výrobě kosmetiky Philip Martin's se používá obrovské množství surovin od různých dodavatelů. Rostliny, umístění a výrobní procesy jsou také různé. Tato složitost znemožňuje zaručit, že naše výrobky neobsahují stopové množství látek schopných vyvolat alergickou reakci u jedinců citlivých na arašídy, ořechy a luštěniny.

Pokud mám potravinovou alergii na mléko a mléčné výrobky, mohu používat výrobky společnosti Philip Martin's?

Všechny produkty společnosti Philip Martin's neobsahují mléčné bílkoviny. Ačkoli citlivost na určitou látku z potravy nemusí nutně znamenat nástup kožní alergie na stejnou látku, není možné tuto možnost vyloučit. Podrobná hodnocení v tomto ohledu může provést pouze zdravotnický personál, proto vám v případě jakýchkoli pochybností doporučujeme pečlivě si přečíst seznam složek na výrobku a požádat svého lékaře o vysvětlení a další informace.

Používají se ve výrobcích společnosti Philip Martin's nějaké přísady, které narušují endokrinní systém?

Věnujeme velkou pozornost obavám z údajných endokrinních disruptorů v kosmetice. Všechny nové suroviny jsou tříděny a přísady, které jsme již použili, jsou neustále vyhodnocovány. Naším cílem je zajistit, aby naše výrobky byly bezpečné a neobsahovaly endokrinní disruptory. Společnost Philip Martin's, ani jiné kosmetické společnosti však nemohou zaručit absolutní nepřítomnost této látky ve svých výrobcích.

Mají produkty Philip Martin's datum vypršení platnosti?

Ano určitě. Vypršení platnosti uzavřeného produktu je přibližně 3 roky. Po otevření má produkt variabilní upotřebení od 6 do 12 měsíců. Termín je napsán na obalu pod označením PAO.

Co znamená PAO?

PAO (doba po otevření) je doba skladování produktu po otevření, uvedená na každém produktu, nikdy nepřesáhne 6 nebo 12 měsíců, po které musí být produkt vyměněn za nový.

Co se stane, když používám produkty společnosti Philip Martin's po termínu stanoveném PAO?

Společnost Philip Martin's po tomto období nezaručuje kvalitu produktu. Je zřejmé, že v závislosti na konzervaci produktu by to mohlo být dobré i po této době.

Mohu výrobky společnosti Philip Martin's používat během těhotenství nebo kojení?

Vzhledem k tomu, že kosmetické výrobky společnosti Philip Martin's jsou zcela bezpečné, neexistují žádné zvláštní kontraindikace jejich použití během těhotenství. Aby byla zaručena bezpečnost, všechny kosmetické výrobky společnosti Philip Martin vyhovují evropskému nařízení 1223/2009 a hlavním mezinárodním předpisům a jsou hodnoceny profesionálními hodnotiteli bezpečnosti. V případě pochybností, jakýchkoli nesnášenlivosti nebo dotazů doporučujeme kontaktovat svého lékaře.

Obsahují výrobky společnosti Philip Martin's Methylisothiazolinon a Methylchloroisothiazolinon?

Směs methylisothiazolinonu (MIT) a methylchloroisothiazolinonu (MCIT) se v kosmetice používá jako konzervační prostředek, který působí proti vývoji mikroorganismů. Po pozorování nárůstu alergických reakcí na MIT bylo použití této směsi v kosmetice bez oplachování zakázáno nařízením 1003/2014. U produktů společnosti Philip Martin's se tento konzervovaný produkt nepoužívá.

Proč se používá tento typ balení?

Rozhodnutí použít plast oproti jiným druhům materiálů je způsobeno jeho snadnějším používáním koncovým zákazníkem. Kromě toho je na recyklaci skla zapotřebí více energie než z plastu a sklo má mnohem delší dobu rozkladu než plast. Pokud jde o papír, pochází z lesů obhospodařovaných správným a odpovědným způsobem. Nicméně společnost Philip Martin's se zavázala k výzkumu ekologicky udržitelných materiálů pro planetu.

Trpím kožními alergiemi, mohu produkty Philip Martin's bez problémů používat?

Alergie je reakce imunitního systému, přirozené obranyschopnosti těla, na látky, které jsou rozpoznávány jako cizí, a proto nebezpečné. Pokud jste v minulosti pozorovali senzibilizační reakce po použití kosmetických přípravků a chcete zajistit, aby se tyto epizody při používání našich přípravků neopakovaly, doporučujeme vám kontaktovat svého lékaře, který bude schopen provést podrobné a osobní hodnocení. Pokud máte alergie a zjistili jste látky, které způsobují vaši alergii (pomocí lékařských testů), můžete před nákupem nebo použití produktu, abyste se vyhnuli kontaktu s těmito látkami, zkontrolovat přítomnost látek v seznamu složek na obalu produktu.

Jsou výrobky společnosti Philip Martin's bezpečné?

Ano, všechny kosmetické výrobky společnosti Philip Martin jsou bezpečné. Bezpečnost na ochranu zdraví spotřebitelů je zaručena souladem s evropským nařízením 1223/2009 a hlavními mezinárodními předpisy, které za tímto účelem poskytují řadu pravidel a omezení založených na pevných vědeckých principech.

Kde najdu seznam ingrediencí produktů společnosti Philip Martin's?

Na každé etiketě produktu hned vpředu jsou uvedeny první hlavní ingredience INCI, tj. ty, které jsou v tomto produktu přítomny v nejvyšším procentu, a dále vzadu úplný kompletní seznamem ingrediencí. O veškeré informace k ingrediencím můžete také požádat na info@hairshop.cz

Co znamená seznam INCI?

Slovo „INCI“ - International Nomenclature of Cosmetic Ingredients, které se v souvislosti s kosmetickými výrobky stále častěji používá, je ve skutečnosti zkratkou, která znamená Mezinárodní názvosloví kosmetických přísad. Jinými slovy, jedná se o seznam základních složek kosmetických přípravků často zkrácených na mezinárodní akronymy. Na štítku produktu je uvedena nejdůležitější účinná látka, kterou obsahuje, tj. látky s nejvyšší koncentrací. Philip Martin's je společnost, která dává ingredience INCI na přední stranu produktu.

Jak si mohu přečíst seznam INCI?

První přísady mají vyšší procento koncentrace, postupně až ta poslední má nejnižší koncentraci.

Jaké je pH produktů Philip Martin's?

PH produktů se liší podle typu produktu a funkce, kterou plní. Například šampon pochází z pH. 4 až 5,5 pH.

Jsou výrobky společnosti Philip Martin's bezpečné, v případě použití pro děti?

Určitě. Zakladatel chtěl od samého začátku koncipovat ekologické produkty se zelenou filozofií, právě pro tento pocit pohody, který chtěl nabídnout, dal společnosti Philip Martin's jméno svých dětí, aby naznačil povahu a charakter značky.

Produkt změnil barvu, mohu jej i nadále používat?

Určitě ano, změna barvy nemá vliv na účinnost produktu.

Jsem blogger / novinář, jak mohu získat informace nebo s vámi spolupracovat?

Můžete poslat e-mail na adresu info@hairshop.cz

Zpět do obchodu